SEGÍTSÉG MAGASBAN ÉS MÉLYBEN
Alpintechnikai csoportunk feladata a magasból és a mélyből mentés, az ehhez szükséges személyi állomány és eszközpark biztosítása. Itt dolgozó tagtársaink végzik az aknákban, árkokban, szakadékokban, meredek hegyoldalakon, magas épületekben, oszlopokon, fákon, padláson és minden olyan helyen megsérült személyek, állatok, tárgyak mentését, ahol kötéltechnika alkalmazására van szükség. Az alpintechnikai csoportunk személyi állományában megtalálhatóak hegy- és sziklamászók, valamint barlangász tanfolyami végzettséggel rendelkező sportolók is, akik otthonosan mozognak a meredek, magas, vagy mély természetes környezetben. Szervezetünk nagy hangsúlyt fektet képzésükre, amely hosszú, akár több éves folyamat. A csoport tagjai valamennyien legalább ipari alpintechnikai segéd, de általában OKJ-s ipari alpinista végzettséggel rendelkeznek, mely utóbbi önálló szakmát jelent, mentésnél pedig irányítói jogosultságot biztosít számukra.
Az egyéni védőfelszerelések mellett minden szükséges alpintechnikai felszereléssel rendelkezünk, amelyet a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság nemzeti minősítési rendszere előír, és amelyekre a magasból és mélyből mentés végrehajtásához szükségünk van. Ezek az eszközök a bázisunkon indulásra készen találhatóak egy külön erre a célra felmálházott gépkocsiban. E járművön többek között egy csörlős mentőállvány is elhelyezésre került, amely gyorsan telepíthető, és nagyon megkönnyíti a gyors és biztonságos kiemelést kutakból, aknákból, de megtalálhatóak rajta olyan, sérültek mozgatásához szükséges hordágyak is, amelyek függőleges és vízszintes kimentésre is alkalmasak.
Felszereléseinket a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, valamint a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával, pályázati úton, illetve szponzoraink jóvoltából szereztük be.